Sklep internetowy czy sprzedaż na Allegro.

Wielu początkujących sprzedawców zaczyna od sprzedaży na Allegro, z czasem jednak dochodzą do wniosku, że własny sklep internetowy to jednak lepszy pomysł. Jest to generalna zasada, że sprzedając coś bezpośrednio zarobimy więcej niż sprzedając coś przez pośrednika.

Korzystanie z Allegro jest być może wygodne. Allegro to jest też jakiś sposób promocji. Pamiętajmy tylko, że serwis za każdą sprzedaną rzecz liczy sobie prowizje. Czasem wychodzi, że dziesięć procent od sprzedaży idzie do serwisu a czasem i więcej. Jest to frustrujące dla sprzedających, a przecież własny sklep internetowy tak łatwo jest założyć.

Za taki sklep też zapłacimy ale nie będzie to żadna prowizja ale miesięczny koszt utrzymania sklepu. Jeśli skorzystamy z gotowych rozwiązań możemy zapłacić kilkadziesiąt złotych na miesiąc. Nie są to duże sumy i warto z tego skorzystać, szczególnie kiedy chcemy rozwijać sprzedaż.

Jeśli marzy ci się w pełni profesjonalny sklep, zaprojektowany specjalnie dla ciebie i z uwagą na twoje potrzeby, trzeba będzie zapłacić na początku więcej. Ale taki sklep internetowy opłaci się bardziej niż sprzedaż przez serwis Allegro.
Musimy pamiętać, że przy sprzedaży internetowej potrzebne będą nam kasy fiskalne !

Dodaj komentarz